12-18 éves fiatalok Szüleinek
Hogyan lehetsz “elég jó” digitális szülő kamaszok között?
alkalmas workshop
Hogyan lehetsz “elég jó” digitális szülő kamaszok között?
alkalmas workshop
2024. november 29. 18:00-21:00
3 alkalmas
(alkalmanként 2 x 45 perces)
1103 Budapest, Gyömrői út 148.
Ft + áfa
A serdülőkor a legnagyobb testi, lelki és szociális változások időszaka – tele kérdésekkel, bizonytalansággal. Ebben az életkorban a fiatalok keresik az identitásukat, leválnak a szüleikről, miközben életük középpontjába a kortárs kapcsolatok kerülnek, valamint a 21. században az online világ.
A digitális tér nemcsak szórakozás, hanem a kapcsolódás, az önkifejezés és a kortársakhoz való tartozás terepe is, ahol könnyen elmosódnak a határok a valóság és a virtuális világ között. De hogyan támogathatjuk őket ebben a kihívásokkal teli időszakban? Hogyan lehetünk elérhetőek számukra akkor is, amikor látszólag minden ellen lázadnak? Erre keressük a válaszokat a workshop során.
Ezt a workshopot azoknak a szülőknek ajánljuk, akik kamasz gyermeket nevelnek, és szeretnék jobban megérteni, mi zajlik bennük – miközben gyakorlati segítséget is kapnak ahhoz, hogyan támogassák a fiatalokat a digitális világ kihívásai között.
klinikai szakpszichológus
Németh-Dene Zsófia klinikai szakpszichológus és gyógypedagógus, aki több mint húsz éve foglalkozik gyermekekkel, családokkal és pedagógusokkal. Munkája során első kézből tapasztalta meg, hogy a digitális világ térhódítása nemcsak új lehetőségeket hozott, hanem komoly kihívásokat is a gyerekek mentális egészségében és a szülők szerepében.
Pszichológusként egyre gyakrabban találkozott olyan családokkal, ahol a szülők tanácstalanul álltak gyermekeik online viselkedése előtt – nem értették, mi zajlik, és hogyan segíthetnének. Zsófit ezek a helyzetek arra ösztönözték, hogy jobban megértse: hogyan hat a technológia az emberi lélekre, és hogyan lehet ebben a gyorsan változó világban tudatosan és felelősen jelen lenni.
2022 novemberében a ChatGPT megjelenése újabb lendületet adott ennek a küldetésnek. A mesterséges intelligencia villámgyors elterjedése világossá tette: a jövő már itt van, és felkészültnek kell lennünk. Legyen szó álhírekről, deepfake videókról vagy a mesterséges intelligenciával való kommunikációról – ezek mind új kérdéseket vetnek fel a mentális egészség és a nevelés terén.
Zsófi három fiú édesanyjaként saját életében is szembesült azzal, hogyan alakítja át a technológia a generációk közötti kommunikációt és kapcsolatot. Szülőként nemcsak az offline világban fontos számára a felelős szülői jelenlét, hanem a digitális térben is – aki nemcsak irányt mutat, hanem hiteles mintát is ad gyermekeinek a tudatos eszközhasználatban. Célja, hogy fiai ne csupán élvezni tudják a digitális világ lehetőségeit, hanem értsék is annak működését – például az algoritmusok hatásait – és képesek legyenek felismerni, kezelni, sőt megelőzni az online tér veszélyeit.
Az évek során megszerzett tudást és tapasztalatokat ma már workshopokon és szülői programokon keresztül adja tovább. Ezért hozta létre az “elég jó” digitális szülő workshopokat is, hogy minél többen váljanak magabiztos, felelős digitális szülővé, akik tudatos mintát mutatnak, és biztonságos irányt jelölnek ki gyermekeik számára az online világ kihívásai között.
A workshopon nemcsak hasznos tudást kapsz a kamaszkor sajátosságairól, hanem olyan gyakorlati módszereket és eszközöket is, amelyek segítenek jobban megérteni a serdülő gyermekek belső világát. Megtudod, hogyan lehetsz számára biztonságot adó támasz ebben az érzelmileg hullámzó, gyakran konfliktusokkal teli időszakban – miközben tudatosan kezeled a digitális térből érkező hatásokat is.
Várunk szeretettel a workshopon!
Ha szeretnéd, hogy gyermeked boldog és biztonságos módon navigáljon az online térben, akkor itt a helyed!
hello@nexut.hu
+36 30 599 6427
hétfő-péntek: 09:00-18:00